WhatsApp’a 5 yeni özellik geldi!

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri olan WhatsApp’a yeni güncelleme ile birlikte tam beş yeni özellik geldi. Peki, bu özellikler neler? WhatsApp’a hangi özellikler geldi? WhatsApp’ın yeni güncellemesi neler getirdi?

  • Yeni gelen özelliklerden belki de en önemlisi, düşük veri kullanma seçeneği. Bu seçenek sayesinde internet üzerinden kullanılan verilerin yükü hafifletilecek. Yani WhatsApp bu özellik sayesinde daha az internet harcayacak. Yeni özellik aktif olduğu sırada; video, fotoğraf ve GIF indirmenizi engelleyecek. Bunların yanı sıra sesli mesajları da indiremeyeceksiniz. Wi-Fi bağlantısına geçiş yapmadığınız sürece aktif olarak kalacak. Tabii siz istediğiniz zaman ayarlara giderek bu özelliği kapatabilirsiniz.
  • Başka bir özellik ise 3D Touch olarak bilinen özelliğin WhatsApp’ata entegreli bir şekilde çalışması oldu. Bu sayede artık, ekrana sert bir şekilde bastığınız zaman herhangi bir gruptan ayrılabilecek, grup sessizliğini devre dışı bırakabilecek ve konuşmaları okundu olarak işaretleyebileceksiniz.
  • Yeni gelen rehber entegrasyonu sayesinde, arkadaşlarınıza göndermek istediğiniz belgeleri daha kolay gönderebileceksiniz. iOS’un yeni menüsü içeriklerinizi daha hızlı paylaşmanıza imkan tanıyacak.
  • Grup sohbetlerinde yeni bir özellik daha var. Bir grup sohbetinde 999’dan fazla mesaj varsa, WhatsApp doğru bilgi vermiyordu. Bu nedenle yeni güncellemeden sonra 999+ şekline bir ibare kullanılacak, rakam verilmeyecek.
  • Son olarak çok beklenen karanlık mod ile ilgili müjdeli haber sonunda geldi. Yeni güncelleme sayesinde bazı kullanıcılar karanlık mod desteğine gerçek anlamıyla kavuşacak. Tamamen yaygınlaşması için biraz daha zamanının olduğunu ve şu an test aşamasında olduğunu belirtelim.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/galeri/whatsappa-5-yeni-ozellik-geldi-6105411/1